Toczona » FAQ

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak najbardziej! Jesteśmy otwarte i chętnie spełnimy Twoje marzenie. W naszym portfolio znajduje się zarówno ceramika robiona na potrzeby pracowni, jak również projekty zlecone. Pamiętaj tylko, że proces tworzenia ceramiki jest czasochłonny. Na wykonanie indywidualnego projektu potrzebujemy co najmniej miesiąc.

Nasze produkty są dostępne w sklepie stacjonarnym przy ul. Szczęśliwej 20 oraz w sklepie online na stronie www.toczona.pl

Przyjmujemy płatności gotówką, przelewem i kartą.

Wysyłka zagraniczna jest ustalana indywidualnie. Skontaktuj się z nami mailowo (info@toczona.pl) lub telefonicznie (+48 571 431 615).

Prowadzimy warsztaty ceramiczne na wszystkich poziomach – także dla osób, które nie miały nic wspólnego z gliną. Wystarczy, że będziesz mieć wygodny strój roboczy i chęci do nauki. Wszystko pokażemy Ci krok po kroku w naszej pracowni.

Żeby prace były gotowe, muszą wyschnąć, a następnie zostać wypalone. Ten proces trwa około 2 tygodnie. Po tym czasie możliwy jest odbiór lub wysyłka.

Tak, udostępniamy piec do wypałów. Przed wypałem potrzebujemy mieć następujące informacje: 

– specyfikacja techniczna gliny (nazwa producenta, zakres temperatury wypału) 

– specyfikacja szkliwa (nazwa producenta, zakres temperatur: niska 1020-1080°C, wysoka 1200-1250°C)

 

Cennik wypału: 

Biskwit 900°C 18zł/kg 

Niska 1020-1080°C 25zł/kg 

Wysoka 1200-1250°C 30zł/kg

 

Prace są ważone przed wypałem. Amortyzacja pieca jest wliczona w cenę.

Tak, udostępniamy nasze szkliwa. Możesz nimi ozdobić swoje prace. Koszt to 75zł/godz.

Nie wykluczamy takiej opcji. Jeśli szukasz przestrzeni, w której możesz zorganizować wydarzenie i odpowiada Ci klimat naszej pracowni, skontaktuj się z nami.

Oczywiście, kochamy pieski! W pracowni działa z nami Mika – mała, przyjazna suczka. Jeśli Twój piesek nie ma nic przeciwko towarzystwu, spokojnie możesz z nim przyjść.

Yes, we do 🙂