Toczona » O nas

Pomysł na Toczoną zrodził się w naszych głowach pod koniec 2020.
Postanowiliśmy zaryzykować i przekuć pasję w codzienną pracę.

Uruchomiłyśmy pracownię oraz sklep stacjonarny przy ul. Szczęśliwej 20 we Wrocławiu. Tutaj planujemy, toczymy, szkliwimy i wypalamy nasze prace. Prowadzimy też warsztaty ceramiczne, na które serdecznie Cię zapraszamy. Chcemy zarażać innych swoją zajawką, bo wiemy, ile radości potrafi sprawić praca z gliną.

Nasze produkty wykonujemy ręcznie, a każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Specjalizujemy się w tradycyjnej technice koła garncarskiego, którą wykorzystujemy w nowoczesny sposób. Eksplorujemy zagadnienie deformacji, prowadzimy eksperymenty nad autorskimi szkliwami, nieustannie poszukujemy.

DOMINIKA KHAVRO

Moje życie kręci się wokół ceramiki. Spędziłam setki godzin przy kole garncarskim wyrabiając własny styl. Obroniłam dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wyjeżdżałam na szkolenia do manufaktur w Niemczech i Hiszpanii. Od kilku lat prowadzę cyklicznie warsztaty garncarskie we Wrocławiu oraz w północnej części Polski na Mazurach. Uwielbiam dzielić się z ludźmi swoją wiedzą i poczuciem humoru.