Toczona » O nas

Pomysł na Toczoną zrodził się w mojej głowie pod koniec 2020.
Postanowiłam zaryzykować i przekuć pasję w codzienną pracę.

Uruchomiłam pracownię oraz sklep stacjonarny przy ul. Szczęśliwej 20 we Wrocławiu. Tutaj planujemy, toczymy, szkliwimy i wypalamy nasze i Wasze prace. Prowadzimy też warsztaty ceramiczne, na które serdecznie Cię zapraszam. Chcemy zarażać innych swoją zajawką, bo wiemy, ile radości potrafi sprawić praca z gliną. Warsztaty prowadzą doświadczone instruktorki – a ja, no cóż. Ogarniam Toczoną! I przy okazji swoje projekty ceramiczne.

Nasze produkty wykonujemy ręcznie, a każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Specjalizujemy się w tradycyjnej technice koła garncarskiego, którą wykorzystujemy w nowoczesny sposób. Eksplorujemy zagadnienie deformacji, prowadzimy eksperymenty nad autorskimi szkliwami, nieustannie poszukujemy.

DOMINIKA KHAVRO

Moje życie kręci się wokół ceramiki. Spędziłam setki godzin przy kole garncarskim wyrabiając własny styl. Obroniłam dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wyjeżdżałam na szkolenia do manufaktur w Niemczech i Hiszpanii. W 2020 roku założyłam TOCZONĄ. Od tamtej pory chodzę na fizjoterapię, a tak serio to kocham pracę z gliną i chodzę na fizjoterapię 🙂

Uwielbiam dzielić się z ludźmi swoją wiedzą i poczuciem humoru.

Stworzyłam miejsce gdzie możesz pokochać ceramikę, cierpliwość i dystans do siebie.

Co za wyzwanie!

Lepienie ręczne
Koło garncarskie