Toczona » Warsztaty

Warsztaty z ceramiki

Lubisz uczyć się nowych rzeczy? Marzy Ci się picie porannej kawy z własnoręcznie wykonanego kubka? A może szukasz ciekawego pomysłu na grupową integrację? 

Zapraszamy na warsztaty ceramiczne każdego, kto chciałby zrobić coś pięknego w glinie.

Warsztaty lepienia ręcznego i zdobienia ceramiki

kurs toczenia na kole garncarskim

Kreatywna integracja

Warsztaty z lepienia ręcznego i zdobienia ceramiki

KIEDY

Od poniedziałku do piątku
Termin do wyboru
Dzień i godzinę ustalamy indywidualnie

CENA

Pojedyncze zajęcia 2h – 170zł
Karnet 8h – 460zł

ILOŚĆ MIEJSC

Do 8 osób

Kurs jest adresowany zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Można do niego dołączyć w każdej chwili, ponieważ do każdego warsztatowicza podchodzimy indywidualnie, tłumaczymy cały proces od podstaw. Damy Ci przestrzeń na rozwinięcie swojej kreatywności w sympatycznej atmosferze, a na każdym etapie pracy chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Wprowadzimy Cię w proces powstawania ceramiki. Na warsztatach zapoznasz się z podstawowymi technikami ręcznego formowania gliny (metoda wałeczkowa, lepienie z plastrów, lepienie form rzeźbiarskich, łączenie elementów za pomocą szlikieru). 

 

Poznasz także szereg metod dekorowania ceramiki: wykonywanie reliefów, odciskanie faktur, sgraffito, malowanie surowych prac angobami, szkliwienie form poprzez polewanie, zanurzanie, technikę podszkliwną (malowanie biskwitu farbami podszkliwnymi) oraz naszkliwną (nanoszenie gotowego szkliwa, zdobienie farbami naszkliwnymi).

 

Ulepione po pierwszych zajęciach prace zostaną przez nas wypalone w piecu (biskwit). Możesz je odebrać po ok. 2 tygodniach. Jeżeli chcesz przejść przez cały proces i wykonać autorską dekorację szkliwem, niezbędne będą kolejne zajęcia.

 

kurs toczenia na kole garncarskim

KIEDY

Od poniedziałku do soboty
Termin do wyboru
Dzień i godzinę ustalamy indywidualnie

CENA

Pojedyncze zajęcia 2h – 180zł
Karnet 8h – 490zł

ILOŚĆ MIEJSC

Do 7 osób

Kurs jest adresowany zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Do każdego warsztatowicza podchodzimy indywidualnie. Damy Ci przestrzeń na rozwinięcie swojej kreatywności w sympatycznej atmosferze, a na każdym etapie pracy chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Na początku wprowadzimy Cię do świata ceramiki, opowiemy o rodzajach glin oraz technikach toczenia i wypalania. Potem usiądziemy przy kole garncarskim, gdzie nauczysz się robić własne naczynia pod okiem doświadczonej instruktorki. 

Wszystkie prace stworzone na zajęciach są Twoje. Możesz odebrać naczynia po ich wypaleniu (ok. 2 tygodnie później). Jeśli chcesz przejść przez cały proces i wykonać autorską dekorację szkliwem, zaprosimy Cię na kolejne spotkanie w ramach warsztatów z lepienia ręcznego i zdobienia ceramiki. Tam poznasz szereg metod dekoracyjnych: szkliwienie form poprzez polewanie, zanurzanie, technikę podszkliwną oraz naszkliwną.

Kreatywna integracja

W naszej przestrzeni prowadzimy warsztaty ceramiczne dla zorganizowanych grup. Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na firmową integrację, wieczór panieński czy urodziny, zapraszamy do pracowni Toczona. Przy wspólnym stole odkryjecie swoją kreatywność, nauczycie się niecodziennych umiejętności i poznacie się od innej strony.

Skontaktujcie się z nami w celu ustalenia programu warsztatów oraz ceny.

wynajem pracowni

Oferujemy wynajęcie naszej przestrzeni. Przy stołach zmieści się do 18-20 osób. Mamy zaplecze socjalne. Macie pomysły na swoje warsztaty? Napiszcie do nas, a my prześlemy Wam naszą ofertę. 

Udostępniamy również najem miejsca w pracowni na godziny. Oferujemy dostęp do koła garncarskiego i narzędzi.

Zapisz się na warsztaty

Mailowo: info@toczona.pl
Telefonicznie: +48 571 431 615

W wiadomości na Facebooku lub Instagramie.

Opłatę za warsztaty uregulujesz na miejscu w pracowni
– kartą lub gotówką.

Możesz również kupić voucher na warsztaty w naszym SKLEPIE. Po zakupie odezwiemy się do ciebie w sprawie uzgodnienia terminu.

więcej

Wszystkie materiały oraz wypał prac są wliczone w cenę warsztatów.

Prosimy o zabranie wygodnych ubrań, które będą mogły się pobrudzić. 

Vouchery na warsztaty można wykorzystać do 6 miesięcy od daty zakupu.

Komora naszego pieca ma wysokość aż 1,2m! Dzięki temu możemy robić większe, bardziej skomplikowane projekty oraz formy rzeźbiarskie.

Uwaga! Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów w weekend. Skontaktuj się z nami, ustalimy wspólnie plan działania.